czwartek, 27 września 2018

Java metoda Substring


Java metoda Substring

Bardzo użyteczną metodą dostępną dla nas jest substring. Metoda ta pozwala pobrać jeden fragment tekstu z innego. Na przykład nasz program sprawdzający adres e-mail powyżej, może pobrać ostatnie trzy znaki z adresu i zobaczyć, czy to .pl

Do uzyskania wprawy w korzystaniu z substring, napiszemy małą grę pod nazwą Swapper. W tej grze, chcemy zmienić dwie pierwsze litery nazwiska i zamienić je z dwoma pierwszymi literami imienia i odwrotnie.Więc jeśli mamy tę nazwę:

"Bill Gates"

możemy zamienić "Ga" z "Gates" z  "Bi" od "Bill" aby powstało "Bites". "Bi"z "Bill" zostaną zamienione z  "Ga" od "Gates" aby powstało "Gall".  Powstanie nowa nazwa: "Gall Bites"

Użyjemy metody substring w tym programie. Metoda substring działa następująco:

String PelnaNazwa = "Bill Gates";
String PierwszyZnak = "";
PierwszyZnak = PelnaNazwa.substring( 0, 2 );

Możesz ustawić ciąg znaków do wyszukiwania, w tym przypadku jest to ciąg "Bill Gates ". Ciąg, który starasz się znależć znajduję po znaku równości. Po kropce wpisz nazwę metodysubstring. Istnieją dwa sposoby użycia substring, a różnica jest w liczbie między nawiasami okrągłymi. Mamy dwie liczby w kodzie powyżej, 0 i 2. Oznacza to, rozpoczęcie pobierania znaków na pozycji 0 w łańcuchu, i zatrzymać pobieranie znaków na pozycji dwa. Dwa znaki są następnie zwracane i umieszczone w zmiennej PierwszyZnak. Jeśli chcesz udać się na koniec ciągu, można to po prostu zrobić tak:

String test = PelnaNazwa.substring( 2 );

Tym razem mamy tylko 1 liczbę pomiędzy nawiasami okrągłymi. Teraz Java rozpocznie od 2 znaku w zmiennej PelnaNazwa, i następnie pobierze znaki od pozycji 2 w prawo do końca ciągu.

Rozpocznij nowy program aby rozpocząć testowanie nowej metody:

package uazztablice;
 
 
public class ZamianaZnakow {
    
    public static void main(String[] args){
        
        String PelnaNazwa = "Bill Gates";
        String PierwszyZnak = "";
        
        PierwszyZnak = PelnaNazwa.substring(0, 2);
        System.out.println(PierwszyZnak);
    }
}

Po uruchomieniu programu, okno danych wyjściowych powinno wyglądać tak:

run:
Bi
BUILD SUCCESSFUL (total time: 0 seconds)

Tak więc metoda substring pozwoliła nam pobrać dwa pierwsze znaki z nazwy "Bill".

Aby uzyskać pierwsze znaki, użyliśmy cyfr 0 i 2 w nawiasach okrągłych metody substring. Można by pomyśleć, że aby uzyskać "Ga" z "Gates" że możemy po prostu zrobić to w następujący sposób:

= PelnaNazwa.substring(5, 2);

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz